Osocze bogatopłytkowe

Choć osocze bogatopłytkowe stosowane jest już od pewnego czasu, to wciąż budzi wiele pytań i wątpliwości. Jakie dokładnie ma zastosowanie? Kiedy warto pomyśleć o zabiegach z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego? Sprawdzamy!

Osocze bogatopłytkowe – zastosowanie

Jeśli zbierzemy trochę informacji, to szybko dojdziemy do wniosku, że osocze bogatopłytkowe ma bardzo szerokie zastosowanie. Przede wszystkim stosowane jest do redukcji oraz usuwania zmarszczek na twarzy, w obrębie szyi, dekoltu, czy dłoni.

Dodatkowo to nie wszystko, ponieważ osocze bogatopłytkowe sprawdza się również w regeneracji i zagęszczeniu włosów, co bywa szczególnie przydatne dla osób, które zmagają się z łysieniem. Warto również wspomnieć, że osocze bogatopłytkowe pomaga na uszkodzenia stawów i ścięgien.

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego – kiedy warto o nich pomyśleć?

O zabiegach z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego warto pomyśleć wtedy, gdy chcemy zachować perfekcyjny wygląd. Mamy do czynienia z preparatem, który spłyca zmarszczki nie tylko na twarzy, ale również na szyi, dekolcie, czy dłoniach, wiec możemy być pewni, że będziemy cieszyli się zdrowym wyglądem skóry.

Powikłania po zabiegu

Jak dowodzą badania, osocze bogatopłytkowe to materiał w pełni biokompatybilny, czyli mówiąc w skrócie bezpieczny dla nas. Na całe szczęście ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest wręcz minimalne – w praktyce bliskie zeru. Dzieje się tak, albowiem PRP jest materiałem autologicznym, czyli de facto pozyskiwanym z tkanek pacjenta.

Na dzień dzisiejszy nie opisano żadnych działań niepożądanych, związanych z terapią PRP. Wyjątkiem  są skutki infekcji i podrażnienia skóry.

Pamiętajmy także, że po zabiegu możemy mieć lekki rumień bądź obrzęk, jednak są to efekty nakłuć skóry.

tomasz